Electro-Voice EVID-S12.1W
Electro-Voice EVID-S12.1W
Electro-Voice EVID-S12.1W
-3 %
Electro-Voice EVID-S12.1W
Electro-Voice EVID-S12.1W
Electro-Voice EVID-S12.1W
  • Stock: In Stock
  • Model: 12292
Buy with
Купи на изплащане със стоков кредит от Банка ДСК
• Улеснена процедура за електронно подписване
• Атрактивни условия по кредита
• Параметри изцяло по Ваш избор
• Одобрение до няколко минути изцяло онлайн
Размер на кредита /евро/
Месечна вноска /евро/
Обща дължима сума /евро/
ГПР /%/
EVID-S12.1W • 12" Subwoofer Cabinet • White
The EVID-S12.1 subwoofer from Electro-Voice is a compact, high-performance, 12" (305 mm) woofer loudspeaker with outstanding performance for the most demanding professional and commercial sound.
Features:
• High-Еxcursion 12" Woofer with Dual Voice Coil to Accommodate L and R Channels
• 200 W Power Handling Provides for 127 dB Maximum SPL (133 dB Peak)
• Crossover Input Panel Included
Technical Specifications:
• Connector Type: Spring Loaded
• Depth: 303 mm
• Frequency Response (-10 dB): 40 Hz - 140 Hz
• Height: 413 mm
• LF Transducer: 12-Inch (305 mm)
• Max. SPL/1m (Calc): 127 dB
• Nominal Impedance: 8 Ohms
• Power Handling (Continuous / Peak): 200 W / 800 W
• Sensitivity (LF/MF/HF): 104 dB
• Speaker Type: Subwoofer
• Weatherized: Yes
• Weight Net, kg: 17.8
• Width: 584 mm