Electro-Voice ELX200-12S
Electro-Voice ELX200-12S
Electro-Voice ELX200-12S
-20 %
Electro-Voice ELX200-12S
Electro-Voice ELX200-12S
Electro-Voice ELX200-12S
  • Stock: In Stock
  • Model: 11941
Buy with
Купи на изплащане със стоков кредит от Банка ДСК
• Улеснена процедура за електронно подписване
• Атрактивни условия по кредита
• Параметри изцяло по Ваш избор
• Одобрение до няколко минути изцяло онлайн
Размер на кредита /евро/
Месечна вноска /евро/
Обща дължима сума /евро/
ГПР /%/
12" Passive Subwoofer • 1600 W (Peak) • 129 dB Peak SPL
Technical Specifications:
• Weight Net: 20.2 kg
• Depth: 457 mm
• Width: 445 mm
• Height: 397 mm
• Available Color: Black
• Axial Sensitivity (SPL, 1 W @ 1 m): 93 dB
• Connector Type: Dual NL4
• Enclosure Material: 15 mm Plywood with Durable Polyurea Top-Coat Finish
• Family: ELX200
• Frequency Range (-10 dB): 33 Hz - 300 Hz
• Frequency Response (-3 dB): 42 Hz - 220 kHz
• Grille: 18 AWG Steel with Powdercoat
• LF Transducer: EVS-12L 300 mm (12 Inch)
• Max. SPL/1m (Calc): 129 dB
• Minimum Impedance: 6.9 Ohms
• Nominal Impedance: 8 Ohms
• Power Handling (Continuous / Peak): 400 W / 1600 W
• Power Rating: 1600 W
• Recommended High-Pass Frequency: 42 Hz